Çalışma Sistemimiz

BİZİMLE ÇALIŞMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE YAPMANIZ GEREKENLERHEKİM KONTROLÜ

Bize başvurmadan önce dahiliye, endokrin veya aile hekiminizin rutin kontrolünden geçmenizi istiyoruz. Beslenme reçetelerinizi hekiminizin tahlillerinizi yorumlamasına uygun olarak haftalık olarak ayarlıyoruz.


BESİN TÜKETİM KAYDI

Bize gelmeden mümkünse bir günü hafta sonuna gelecek şekilde yediğiniz/ içtiğiniz her şeyi saatiyle birlikte not etmenizi istiyoruz (su, çay ve diğer içecekler dahil).


BESLENME REÇETESİNİN OLUŞTURULMASI

Yukarda istenilen her şey tam olduğuna göre artık reçetenizi oluşturabiliriz. İlk olarak sizleri daha iyi tanımak için size özel anamnez formunuzu dolduruyoruz. Ardından kapsamlı Tanita vücut analizi cihazı (vücut ağırlığı (kg), kas ağırlığı (kg), sıvı ağırlığı (kg) ve oranı (%), yağ oranı (%) ve ağırlığı (kg), iç organ çevresi yağ oranı, metabolizma yaşı ve ideal kilo) ölçümü ve FİTMATE PRO ile bazal metabolizma ölçümü (vücut dinlenme halinde dakikada ne kadar oksijen aldığını ve aldığı oksijenin ne kadarını  kullandığını ölçüyor) yapılıyor.

Hekiminizin değerlendirmeleri ve besin tüketim kaydınızı göz önünde bulundurularak beslenme reçeteleriniz hazırlanıyor. Bunlara ek olarak sizlerin iştah kontrolünüzü sağlamak için yeme davranışlarınız üzerine çalışmalar yapıp yüksek motivasyonla sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlıkları kazanmanıza yardımcı oluyoruz.